Michałowo

Michałowo to przepiękne miasto położone na wschodzie województwa podlaskiego, niedaleko granicy z Białorusią. Wysoczyzna Białostocka, na której się znajduje, to punkt pomiędzy Puszczą Knyszyńską i Puszczą Białowieską. W samym Michałowie można wybrać się nad Zalew oraz zwiedzić przepiękną cerkiew. W pobliżu znajduje się jeszcze jedna cerkiew w Nowej Woli. Niedaleko jest także Zalew Siemianówka oraz plaża w Bondarach z wieżą widokową.

Przez miasto przebiega rowerowa trasa Green Velo. Trzeba dodać, że jest to raj dla miłośników dwóch kółek. Niedaleko mogą dojechać nad wspomnianą Siemianówkę, ale także do Krainy Otwartych Okiennic. Blisko jest także do Kruszynian, w których od setek lat mieszkają polscy Tatarzy. Michałowo to także miejscowość blisko położona stolicy województwa podlaskiego – Białegostoku, gdzie można podziwiać wyjątkowy Pałac Branickich i Rynek.

Zarówno w samym Michałowie jak i jego okolicach nie brakuje atrakcji przez cały rok. Plażowanie latem, spacery lasami wiosną i jesienią, a także obserwowanie dziko żyjących żubrów w pobliżu – to atrakcje, dzięki którym czas spędzony w mieście będzie zaliczony do bardzo udanych.

Serdecznie zapraszamy w nasze strony!